Görülmeyen Adam

1952'de ABD'de yayımlandığında haftalarca çok satanlar listesinde kalan ve ertesi yıl National Book Award'a değer görülen Görülmeyen Adam, Amerika'nın en çarpıcı çelişkilerini sergiliyor.

Responsive image
YAZAR
Ralph Ellison
DOSYA BOYUTU
8,56 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789750513596

PDF formatında Görülmeyen Adam. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Görülmeyen Adam kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


1952'de ABD'de yayımlandığında haftalarca çok satanlar listesinde kalan ve ertesi yıl National Book Award'a değer görülen GörülmeyenAdam, Amerika'nın en çarpıcı çelişkilerini sergiliyor. Görülmeyen Adam, egemen kültürün içinde tutunmaya çalışan siyahi bir gencin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Toplumun her katmanına girip çıkan roman kahramanının hikâyesi, Güney'in prestijli kolejlerinden Harlem'in tekinsiz sokaklarına, eşit hak ve özgürlükler için mücadele eden örgütlere uzanıyor. Toplumsal hoşgörüsüzlüğün, duyarsızlığın, aldatılmanın her türlüsüne maruz kalan genç adam, ayakta kalmak ve kimliğini korumak için her yolu deniyor. Ancak inandığı kişiler ve örgütler tarafından da yalnız bırakılınca, kendi yolunu seçiyor ve New York'un merkezinde, bir apartmanın bodrum katına sığınıyor... Ralph Ellison, Amerikan edebiyatının başyapıtları arasında gösterilen ve T.S. Eliot, James Joyce, Dostoyevski gibi yazarların eserlerinden derin izler taşıyan Görülmeyen Adam'la, ortaya ırkçılık, sömürü ve toplumsal ikiyüzlülük üzerine zamansız bir eser çıkartıyor. "Birinci sınıf bir kitap, süper bir roman..."-Saul Bellow-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 544Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


36.75 TL. Görülmeyen Adam-İletişim Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz.