Kahire'nin Yanan Melekleri

Geçmişi hiçbir zaman arkamızda bırakmayız, tam olarak değil. Sadece bir süreliğine bir kenara koyarız. Genelde seri olan kitaplara karşı ön yargılıyım.

Responsive image
YAZAR
Parker Bilal
DOSYA BOYUTU
1,43 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786059908955

Kahire'nin Yanan Melekleri harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Parker Bilal. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Parker Bilal'den Kahire'nin Yanan Melekleri kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


2001 yazı, 9/11 arifesi. Mısır'da din istismarı giderek büyümektedir. Ülkesi Sudan'da iktidarın polisi olamadığı için sürgün edilmiş Makana, Mısır'ın da Sudan'a döneceğinden endişelidir. Dini liderlerin bir sözü bile toplumdaki fanatizme varacak ayrımcılık fitilini ateşleyebilir. Gökyüzünde yanan bir meleğin tezahürü, öldürülen bir dizi sokak çocuğunun yarattığı infialle aynı zamana denk gelir. Bu gerilimli günlerin arka planında, kara paraların aklandığı paravan şirketler, kirli polisler ve suç çeteleriyle Mısır'ın görünmeyen yüzü bulunmaktadır.Ünlü Sudanlı yazar Jamal Mahjoub, Parker Bilal mahlasıyla yazdığı Makana serisinin bu ikinci kitabında, devletin imkânlarını kullanmak için büyük hesaplaşmaların yaşandığı Mısır'ı anlatıyor. "Bu polisiye serisinde her şey var. Kesinlikle okunması gerekenlerden."-Sunday Telegraph- (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 336Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Kırmızı Kedi 


Kahire'nin Yanan Melekleri Açıklaması ve Özellikleri. 2001 yazı, 9/11 arifesi. Gökyüzünde yanan bir meleğin tezahürü, öldürülen bir dizi sokak çocuğunun yarattığı infialle aynı zamana denk gelir.