YAZAR
Richard Sennett
DOSYA BOYUTU
8,74 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789753429740

Yabancı harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Richard Sennett. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Richard Sennett'den Yabancı kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Richard Sennett'in düşünce hayatı insanların şehirlerde nasıl yaşadıklarını araştırmakla geçmiştir. Bu kitapta bir araya getirdiği iki denemede kendi dönemlerinde dünyanın en büyük iki şehri olan Venedik ve Paris'i ziyaret ederek sürgünlerin hem coğrafi hem de manevi mekân içindeki durumu üzerine düşünüyor. İlk bölümde Rönesans dönemi Venediki'nde devletin dayattığı yabancılık statüsünün zengin bir topluluk kimliğine tercüme edildiği Yahudi gettosunu ele alıyor. İkinci bölümde ise siyasi sürgünlerin toplandığı on dokuzuncu yüzyıl Parisi'nde yerinden olma deneyiminin şehrin kültürüne nasıl sızdığını ressam Manet ve Rus yazar Herzen'in günlük notları üzerinden anlatıyor. Son derece çarpıcı siyasi saptamalar ve kültürel gözlemlerle dolu bu küçük kitabın, özellikle antropolojik bir fenomen olarak milliyet ve milliyetçilik hakkında söyledikleri uzun bir tartışmayı hak ediyor.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Metis Yayıncılık 


Yabancı Filmler Kategorisinde En Çok izlenenler. 520.849 izlenme. 407.694 izlenme. Parasite (Gisaengchung) - Parazit 2019 Yabancı Filmi Türkçe Altyazılı izle.