Yetersiz Bakiye

Tekrar okuttu ama yine aynı ses: " Yetersiz bakiye" Hay Allah! İstanbulkartın içine para yüklenmeliydi. Hemen oradaki görevli nasıl doldurulacağını gösterdi ve dolumun yapılacağı makineyi işaret etti.

Responsive image
YAZAR
Karin Karakaşlı
DOSYA BOYUTU
3,19 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789750724657

Yetersiz Bakiye harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Karin Karakaşlı. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Karin Karakaşlı'den Yetersiz Bakiye kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Ah be Sabiha… Böyle yazasım varmış sana. Mekânındayım, göğün ve yerin ortasında. Adınla bilinen şu havaalanında. (…) İşte karşımda duruyorsun. Siyah beyaz ölümsüzlüğünün içinde, en ışıltılı halinle duruyorsun hem de. Ölümlüler acıların çizgileriyle kaplanırken sen inadına parlıyorsun. Başında beyaz pilot kasketin, yüzünde o ışıklı gülümseyiş. Genç, güzel bir kadın olarak duruyorsun karşımda. Derken elinde, boyuna yakın bombayla görüyorum seni. Fransa yapımı hafif bombardıman uçağı Breguet 19'muş tayyaren. Onun önünde, sevdiğin birine sarılır gibi poz vermişin bombayla.Bugüne kadar yazdıklarıyla gerek insanlar gerekse ülkeler, toplumlar arasına çekilen sınırların en netameli bölgelerinde cesurca gezinen Karin Karakaşlı, Yetersiz Bakiye'de 2002 ile 2014 yılları arasında yazdığı on iki öyküyü bir araya getiriyor. Aşk ve erk mücadelelerinden kitlesel cinayetlere, ruhsuzlaştırılan kentlerden yok edilen toplumsal değerlere geniş bir güzergâhta yol alırken kendi elleriyle, bile isteye küçülttüğü dünyasına sıkışan insanlığın dramını anlatıyor. Yetersiz Bakiye, kimlikleri sınırlayan çizgilerin, farklı açılardan bakıldığında bazen ne kadar zavallıca görünebildiğini fark ettiren bir eser. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 120Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 


4. sezonunda da en çok izlenen tiyatro oyunu olan 'Yetersiz Bakiye' kapalı gişe oynamaya devam ediyor. Kahkaha fırtınasına hazır mısınız? Borcunuz var.. her yere herkese.. bakiyeniz yetersiz?