Kül Olmuş Gölgeler

23.70 TL. Ama bu büyük felaketten sağ kurtulan Hiroko Tanaka diğer mağdurlar gibi hayatta kaldığı için vicdan azabı çekmez. Tek istediği bombanın kül ettiği gölgeleri ardında bırakmaktır.

Responsive image
YAZAR
Kamila Shamsie
DOSYA BOYUTU
7,87 MB
YAYIN TARIHI
2012
DIL
Türkçe
ISBN
9786055506872

Bir Kül Olmuş Gölgeler kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kül Olmuş Gölgeler kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Kamila Shamsie tarafından yazılmıştır.


Nagazaki, 9 Ağustos 1945"Bütün bunları geride bırakacağız Konrad. Kendimize sadece ikimizin yaşayabileceği bir ada bulacağız."Hiroko Tanaka 9 Ağustos günü, sevdiği adama bu sözlerle veda eder; bunun bir son veda olduğundan habersiz. Savaş zamanı gördüğü güzel bir düştür aşkları, korkunç bir patlamayla uyanır düşlerinden. Konrad'dan geriye yalnızca bir taş üzerine düşmüş upuzun gölgesi kalır. Hiroko, taşla birlikte o gölgeyi defneder mezarına. Ve bombanın sırtına nakşettiği kara kuşlarla birlikte diyar diyar göçer. Japonya'dan Hindistan'a, oradan Türkiye'ye, sonra Pakistan'a ve her şeyin başladığı yer olan Amerika'ya… 9 Ağustos günü Nagazaki'ye atılan atom bombası dünyayı bir anlığına beyaza boyasa da sayısız dünyayı bir ömür boyu karartır. Ama bu büyük felaketten sağ kurtulan Hiroko Tanaka diğer mağdurlar gibi hayatta kaldığı için vicdan azabı çekmez. Tek istediği bombanın kül ettiği gölgeleri ardında bırakmaktır.Böylece yollara düşer Hiroko. Önce Delhi'de Konrad'dan geriye kalanların izini sürer. Ve kız kardeşi Elizabeth Burton'ı bulur. Sonra da aşkı. Sait Aşraf'ı. Kader çoktan ağlarını örmeye başlamış,Tanaka, Burton, Aşraf ailelerinin hayatları kopmaz bağlarla birbirine bağlanmıştır. Ve Hiroko'yu ardında bıraktığı savaştan çok daha çetin savaşlar beklemektedir.Kamila Shamsie 1973 yılında Pakistan'da doğmuştur. Yazar, 2009 yılında, en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Orange Prize'a aday gösterilen Kül Olmuş Gölgeler ile 9 Ağustos'tan 11 Eylül'e uzanan şiddet döngüsünün hem bireylerin hem de insanlığın ortak vicdanında bıraktığı yaraların izini sürüyor. "Gerçekten muhteşem. Nadide bir eser." - Tahmima Anam "Kamila Shamsie, bu enfes kitapta yaşadığımız yüzyıla bir koridor açıyor. Öylesine sıra dışı bir yazar ki yaşamakta olduğumuz yüzyıla dair ipuçları vermekten de geri kalmıyor." - Nadeem AslamSayfa Sayısı: 400Baskı Yılı: 2012Dili: TürkçeYayınevi: Bilge Kültür Sanat 


Paylaş: Kül Olmuş Gölgeler. Yazar: Kamila Shamsie. Tek istediği bombanın kül ettiği gölgeleri ardında bırakmaktır. Böylece yollara düşer Hiroko.